KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488417
nr 1448 8417
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv. Signerad Constantin, daterad -35. Olja på duk, 88x109 cm, yttermått inklusive ram: 96x117 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 14 februari 2022
kl 20:38:29
11/2 16:00:27
Ivan Constantin Johansson
Läs mer om Ivan Constantin Johansson